V roce 1998, jsem jako čtrnáctiletý kluk strávil s mým otcem několik dní vyklízením přeplněných sklepů v našem bytovém domě v Praze na Vysočanech. Spali jsme v prázdném bytě na zemi.

2006

Má první negativní zkušenost s realitními makléři. Rodiče se rozhodli prodat jeden z našich domů v Prostějově. Po zadání soukromého inzerátu nás "bombardovalo" několik makléřů, kteří slibovali hory doly. Jako nezkušení prodejci jsme se nechali ukecat a dali dům do nabídky třem realitním kancelářím. Proběhlo několik telefonátů i prohlídek, ale se zájemci, kteří o takovou nemovitost vůbec neměli zájem. Makléři jen vyvíjeli nějakou aktivitu a čekali na zázrak. Díky za to, jelikož mě to posunulo k velmi zásadnímu rozhodnutí v mém životě.  

2008

Po dohodě s rodiči jsem se pustil do celkové rekonstrukce tohoto domu. Krom obvodového zdiva a stropní konstrukce šlo všechno pryč. Bylo to velmi náročné. Často po noční směně na benzinové stanici jsem přišel domů, posnídal, převlékl do montérek a šel na stavbu. Zapojila se celá rodina a po dvou letech byl dům z většiny hotov.

2010

Má druhá negativní zkušenost s realitními makléři. Byty k pronájmu jsem dal opět do více realitních kanceláří. Zjistil jsem, že makléře zajímá jen a pouze jejich provize, nikoliv spokojenost klienta. Vnucovali mi zájemce, kteří byli mimo moji představu. Proto jsem se rozhodl spolupráci s makléři ukončit. 

Spustil jsem vlastní inzerci, pořádal prohlídky a po pár dnech vítal své první nájemníky. Byty se mi dařilo rychle obsadit. Po několika měsících jsem cítil mírný přetlak zájemců o bydlení. Ty jsem odkazoval do jedné realitní kanceláře. Po čase mě to přivedlo na myšlenku, vyzkoušet si práci realitního makléře. 

2012

Domluvil jsem se s majitelem realitní kanceláře (kam jsem posílal zájemce) na spolupráci. Vcelku rychle se mi podařilo uzavřít pár úspěšných obchodů. Nicméně po pár měsících jsem zjistil, že tohle není ono. Majitel kanceláře, i přes naši prvotní dohodu, mě začínal lehce nutit do práce, která mi absolutně neseděla. Především volat cizím lidem a vnucovat se jim, podbízet se atd. 

Cítím se více jako poradce než klasický makléř. 

Své první vydělané peníze jsem proto investoval do webových stránek, začal psát o svých zkušenostech, zajímat se pořádně o dění na realitním trhu, absolvoval několik školení a seminářů. 

2014

Začal jsem spolupracovat s developerskou společností stavímesny.cz která mimo jiné stavěla bytový dům v Prostějově. Měl jsem na starost marketing a komunikaci se zájemci. Tohle mi sedělo. I když jsme narazili na spoustu problémů, podařilo se mi úspěšně prodat všechny byty ještě před kolaudací. 

2015

Rozhodl jsem se v jednom patře našeho domu poskytovat ubytovací služby, tedy ubytování u parku

2017

Po dvou letech náročného vyjednávání s prodávajícími, jsme koupili v Prostějově další bytový dům KROKOVA

Jak to často bývá, v nedobrém jsem ukončil spolupráci se stavímesny.cz a začal se věnovat především svým projektům.

2018

V první polovině roku jsem dokončil kompletní rekonstrukci Námořnického bytu v našem domě na Krokové ulici.

2020

Rok jsem byl zavřený ve sklepě našeho domu KROKOVA. Nakonec jsem si zde udělal privátní vinný sklep 66 lahví. Dále jsem vybudoval zřejmě nejmenší apartmán v Prostějově, který jsem nazval Kutloch

2022

Pustil jsem se asi do nejnáročnější rekonstrukce. Rekonstrukce střechy. Bylo to vysoko, bylo to nebezpečné, bylo to náročné. Ale výsledek stál za to! U toho jsem dokončil mezonetový byt v industriálním stylu s krásnou terasou.  

2023

Prvního půl roku jsem provedl větší rekonstrukci v domě, kde provozuji ubytování u parku. Již bylo vhodné vyměnit podlahy, vymalovat, instalovat nový nábytek atd.

V druhém půlroce zatepluji štít a dvorní část domu Krokova. Opět velmi náročné.

20xx

Co bude dál? Mám toho ještě hodně v plánu.