V roce 1998, jsem jako čtrnáctiletý kluk strávil s mým otcem několik dní vyklízením přeplněných sklepů v našem bytovém domě v Praze na Vysočanech. Spali jsme v prázdném bytě na zemi.

2006

Má první negativní zkušenost s realitními makléři. Rodiče se rozhodli prodat jeden z našich domů v Prostějově. Po zadání soukromého inzerátu nás "bombardovalo" několik makléřů, kteří slibovali hory doly. Jako nezkušení prodejci jsme se nechali ukecat a dali dům do nabídky třem realitním kancelářím. Proběhlo několik telefonátů i prohlídek, ale se zájemci, kteří o takovou nemovitost vůbec neměli zájem. Makléři jen vyvíjeli nějakou aktivitu a čekali na zázrak. Díky za to, jelikož mě to posunulo k velmi zásadnímu rozhodnutí v mém životě.  

2008

Po dohodě s rodiči jsem se pustil do celkové rekonstrukce tohoto domu. Krom obvodového zdiva a stropní konstrukce šlo všechno pryč. Bylo to velmi náročné. Často po noční směně na benzinové stanici jsem přišel domů, posnídal, převlékl do montérek a šel na stavbu. Zapojila se celá rodina a po dvou letech byl dům z většiny hotov.

2010

Má druhá negativní zkušenost s realitními makléři. Byty k pronájmu jsem dal opět do více realitních kanceláří. Zjistil jsem, že makléře zajímá jen a pouze jejich provize, nikoliv spokojenost klienta. Vnucovali mi zájemce, kteří byli mimo moji představu. Proto jsem se rozhodl spolupráci s makléři ukončit. 

Spustil jsem vlastní inzerci, pořádal prohlídky a po pár dnech vítal své první nájemníky. Byty se mi dařilo rychle obsadit. Po několika měsících jsem cítil mírný přetlak zájemců o bydlení. Ty jsem odkazoval do jedné realitní kanceláře. Po čase mě to přivedlo na myšlenku, vyzkoušet si práci realitního makléře. 

2012

Domluvil jsem se s majitelem realitní kanceláře (kam jsem posílal zájemce) na spolupráci. Vcelku rychle se mi podařilo uzavřít pár úspěšných obchodů. Nicméně po pár měsících jsem zjistil, že tohle není ono. Majitel kanceláře, i přes naši prvotní dohodu, mě začínal lehce nutit do práce, která mi absolutně neseděla. Především volat cizím lidem a vnucovat se jim, podbízet se atd. 

Cítím se více jako poradce než klasický makléř. 

Své první vydělané peníze jsem proto investoval do webových stránek, začal psát o svých zkušenostech, zajímat se pořádně o dění na realitním trhu, absolvoval několik školení a seminářů. 

2014

Začal jsem spolupracovat s developerskou společností stavímesny.cz která mimo jiné stavěla bytový dům v Prostějově. Měl jsem na starost marketing a komunikaci se zájemci. Tohle mi sedělo. I když jsme narazili na spoustu problémů, podařilo se mi úspěšně prodat všechny byty ještě před kolaudací. 

2015

Rozhodl jsem se v jednom patře našeho domu poskytovat ubytovací služby, tedy ubytování u parku

2017

Po dvou letech náročného vyjednávání s prodávajícími, jsme koupili v Prostějově další bytový dům KROKOVA

Jak to často bývá, v nedobrém jsem ukončil spolupráci se stavímesny.cz a začal se věnovat především svým projektům uparku.cz a krokova.cz

2018

V první polovině roku jsem dokončil kompletní rekonstrukci Námořnického bytu v našem domě na Krokové ulici.

20xx

Co bude dál? Mám toho ještě hodně v plánu.