Jak zaujmout majitele při hledání pronájmu bytu

02.01.2020

Hledáte dlouhé týdny byt k pronájmu a jakmile se vám některý zamlouvá, voláte majiteli (makléři), ale ten vám oznámí, že má na něj dalších 10 zájemců? Dám vám pár tipů, díky kterým určitě uděláte dojem na majitele a dá vám přednost před ostatními zájemci.

Jak působíte na veřejnosti

Většina majitelů si v dnešní době pečlivě prověřuje zájemce, než jim byt pronajme. Proto si první zkontrolujte profil na sociálních sítích, aby působil důvěryhodně. Majitel si o vás dohledá spoustu informací, především s kým se přátelíte a jak se vyjadřujete.

Volejte

Nepiště ani sms, ani e-mail, volejte! Slušně se představte, podejte o sobě základní informace. Majitele nejvíce zajímá kde a jak dlouho pracujete, na jak dlouhé období bydlení hledáte. 

Řekněte o sobě další pozitiva, např. že jste nekuřák, bez zvířete, sportovec. Pokud jste manuálně zruční a schopni si v bytě něco opravit, určitě to zdůrazněte. 

Nezačínejte rozhovor ve stylu:"Je ten byt volný a mohla bych ho vidět?" Je pochopitelné, že jej chcete vidět, ale první popište sebe, abyste majitele zaujali.

Dohodněte se na dalším konkrétním postupu, tedy zda si v určitý čas znovu zavoláte, či pošlete e-mail a po ukončení hovoru ještě zašlete majiteli na sebe přes sms kontakt.

Zajistěte si reference

Od předchozího majitele a svého zaměstnavatele si zajistěte kladné reference. Z bankovního výpisu doložte pravidelné platby za nájemné. Pokud majitel uvidí pravidelné platby za nájemné, rozzáří se mu oči.

Nezapírejte a nelžete

Pokud máte nějaký ten vroubek (exekuce, dluhy, splátky) nezapírejte. Majitel to raději uslyší na začátku od vás, než když si to dohledá sám. 

Závěrem

Možná se vám to vše zdá zbytečné, možná je vám to proti srsti. Ale dnes je doba, kdy poptávka po bytech převyšuje jejich nabídku a majitelé si mohou opravdu vybírat. Pokud některý z nabízených bytů opravdu chcete, musíte pro to něco udělat a odlišit se od ostatních zájemců.

Pokud splníte alespoň několik z výše uvedených tipů, garantuji vám, že uděláte na majitele kladný dojem. 

Pomohl vám tento článek?