Nejlepší set-top box DVB-T2

12.03.2020

Své byty pronajímám včetně vybavení, tedy včetně televizí. Dlouho jsem hledat který set top box vybrat. Několik jsem jich i vyzkoušel a musel je vrátit, protože mi vůbec nevyhovovali.

Nakonec jsem nejvíce spokojený s Emos EM190-S

Jeden ovladač

Tento ovladač má funkci "učení", díky které vám bude stačit pouze tento ovladač a to i k zapnutí a vypnutí vaší televize.

tip: dle návodu se při programování tlačítek mají originální a EM190 ovladač umístit proti sobě na vzdálenost 3-5 cm. Na některých televizí mi po naprogramování EM190 ovladač nefungoval, i když se to tvářilo, že vše proběhlo jak má. V tomto případě umístěte ovladače blíže k sobě, klidně 0,5 cm. 

Externí čidlo IR

Ze set-top boxu, který schováte za televizi vyvedete externí IR čidlo (součástí balení EM190-S), které jednoduše přilepíte např. zespodu na vaší televizi. 


Zámek do nastavení

Jelikož mi občas někteří nájemníci přeladí programy, změní jazyk v nastavení a už jej nevrátí do původního nastavení, je možnost zde vstup do nastavení zakódovat.

Multimédia

Set-top box má zabudovaný USB port pro připojení flashdisku či externího disku na který můžete nahrávat také filmy a pořady z televize. V rámci jednoho multiplexu při tom navíc můžete sledovat jinou televizní stanici a nahrávat na pozadí. 

Jednoduchá instalace

Zařízení velice snadno propojíte s jakoukoli televizí pomocí rozhraní HDMI či SCART. Spuštění a instalace je také velice jednoduchá. Menu a instalační průvodce jsou samozřejmě v češtině a kanály můžete naladit přes automatické ladění programů. 

Pomohl jsem vám?